Chovatelská stanice pražských krysaříků

Vrh CH

 

Představujeme vám štěňata z vrhu „CH“ chovné stanice z Drinopolu, která vede řízený chov plemene Pražský krysařík, ráz černá s pálením.

K dnešnímu dni máme tyto chovné fenky – Aranku z Drinopolu, Dianu z Drinopolu a její dceru Hellie z Drinopolu, které jsou tři roky. Fence Hellie se 26. listopadu 2013 narodila štěňátka Chita a Cherry. Porod byl u prvorozené Chity velmi lehký a u Cherry dokonce probíhal tak, že Hellie vyskočila na gauč a v podstatě ihned porodila  štěně.

Matka Hellie byla při bonitaci  hodnocena jako výborná. Nesnažili jsme se příliš objíždět výstavy, zúčastnili jsme se jenom tří a Hellie si z nich přinesla ocenění 2 x res. CAC a jednou CAC z mezinárodní výstavy. Naše „Helina“ je velmi vitální, výborně osrstěná, výborná skokanka a vytrvalá při dlouhých pochodech. Ostatně podobně jako její matka Diana, která si vyšla pěšky na Sněžku nahoru, i dolů.

Štěňátka Chita a Cherry jsou ze spojení s výborným pejskem Grizzly Alimak z chovné stanice Nerrmin paní Ing. Ivany Krčkové (viz https://nermin.procortex.cz/uvod.htm).

Poradcem chovu jsou štěňátka hodnocena jako vitální, výborná exteriérem, osrstěním a povahou a bez zjevné vady. Porodní váha  byla u Chity 84 g a u Cherry 117 g. Váha po týdnu byla 263 g / 363 g, po 2 týdnech 383 g / 484 g, po 6 týdnech 689 g / 948 g a po 8 týdnech 850 g / 1200 g.

Dnes jsou štěňátka připravena k odběru.  Jsou očipována, 3x odčervena, jsou po 2. očkování, mají vystaven mezinárodní pas zvířete v zájmovém chovu (očkovací průkaz) a průkaz původu psa, tj. pedigree (rodokmen).

K otázce ceny štěněte  je třeba dodat, že pejsek s průkazem původu je něco zcela jiného, než  pejsek bez průkazu.  Zakoupíte-li si pejska s průkazem původu po dobrých rodičích, máte vysokou pravděpodobnost, že ze štěněte nevyroste „Pučálkovic Amina“, pejsek podstatně se odchylující od standardu plemene a s nevítanými vlastnostmi. Zkrátka, s průkazem původu máte maximální šanci, že váš pejsek bude splňovat vysoká kritéria a že se s ním budete pyšnit nejenom při procházkách, ale že s ním uspějete i v chovu a na výstavách.

V naší chovné stanici se o pejsky staráme s největší možnou péčí. Přirozeně bychom byli bychom rádi, kdyby se naše štěňátka dostala do dobrých rukou, s vědomím dlouhodobého závazku na dejme tomu 10 -15 let. Nejlépe do rukou poučeného „pejskaře“. Samozřejmě, že bychom  s novými majitelem rádi udržovali kontakt.

Pokud si chcete něco o pražském krysaříkovi a jeho historii jako původního českého plemene něco přečíst, nabízíme vám náš článek Pražský krysařík - naše nejmenší národní plemeno. Protože těžko seženete originální výtisk časopisu Pes přítel člověka, nabízíme článek v původním znění na  odkazu https://www.drinopol.wz.cz/clanky/002/002.htm.

Závěrem vám nabízíme fotografii naší fenky Hellie z Drinopolu a několik fotografií štěňátek Chity a Cherry.

Ať se pro některé z našich štěňátek rozhodnete, nebo ne, přejeme vám při výběru pejska šťastnou ruku a mnoho chovatelských úspěchů. Věřte, že s nimi přichází nejenom starosti, ale i mnoho radostí!

Vratislav Šnejdar
snejdar@volny.cz
mobil 702 465 930

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode